Челси изхвърли десет от Юнайтед (видео)

Челси прие Манчестър Юнайтед в срещата от полуфиналната фаза на ФА Къп. Днес "сините" успяха да победят на своя "Стамфорд Бридж" с минималното 1:0, благодарение на попадение от Н'Голо Канте, който реализира във втората част. Рано в срещата и Андер Ерера беше изгонен за гостите.

Юнайтед започна позитивно и с шанс пред Мкхитарян. Последваха няколко изяви на Де Хеа, които спасиха вратата на гостите. В 20-ата минута Ерера получи картон за едно нарушение срещу Азар, а 15 минути след това отново срещу него испанецът получи втори жълт и червен картон, и напусна игра.

В 51-ата минута Челси стигна до гола си когато Вилиан намери Канте на ръба на наказателното поле и французинът стреля в долния десен ъгъл за 1:0. До края и двете страни имаха положения за гол, като може би най-добро положение пропусна Рашфорд, а резултатът не се промени.