Сити и Стоук не си вкараха (видео)

Манчестър Сити прие Стоук Сити за срещата от поредния двадесет и седми кръг на английската Висша лига днес, като двубоят на "Етихад Стейдиъм" днес завърши при 0:0. По този начин "гражданите" се изравняват по мачове и по точки с втория в таблицата - Тотнъм, като с 56 пункта са на 10 от лидера - Челси.

В първата част Ман Сити владееше топката уверено, но с Рахим Стърлинг извън групата тимът се затрудняваше да създаде опасности пред вратата на противника. Стоук се бранеше и изпълни задачата си.

Във втората част Агуеро пропусна няколко добри възможности, първо в 55-ата минута, когато бе блокиран от Питерс, след това в 71-ата, когато Шоуктрос го лиши от добро положение, а в 87-ата минута аржентинецът си изработи положение чрез финтове в наказателното поле и стреля към Грант, но оплете мрежата от външната страна. Междувременно и Сане се отчете с голям пропуск. Така и след появата на Силва и Ихеаначо във второто полувреме за домакините до гол не се стигна.