Челси спечели дербито с Уест Хем

В срещата от поредния двадесет и седми кръг на английската Висша лига Челси гостуваше на "Лондон Стейдиъм" и Уест Хем Юнайтед, като лидерът в класирането успя да съхрани първото си място след победата с 2:1 и да увеличи разликата с втория Тотнъм отново на 10 пункта.

Срещата започна равностойно и на владението на Челси домакините отговаряха с подавания към Анди Керъл в наказателното поле, докато в 25-ата минута Еден Азар откри резултата, когато беше изведен от Педро срещу вратаря, заобиколи го и пусна топката в мрежата за 1:0. До края на полувремето Челси пропусна и още две добри възможности да увеличи преднината си.

В 50-ата минута след почивката Диего Коста вкара за 2:0 след един корнер, който Обианг не успя да избие и нападателят вкара с коляно от непосредствена близост. Последваха силни положения пред Коста и Моузес, а домакините стигнаха до гол едва в 92-ата минута когато Керъл и Аю успяха да изработят положение за Ландзини и той стреля през Куртоа за 2:1.