Челси премина през Уулвс

Челси гостуваше на Уулвърхемптън Уондърърс в срещата от поредния пети кръг на най-старото състезание във футбола - ФА Къп. Днес "сините" от Лондон спечелиха с 2:0 благодарение на голове от Педро и Диего Коста, като Антонио Конте бе заложил на доста силна постройка, което не се очакваше преди срещата.

В първото полувреме днес голове не паднаха, но домакините нацелиха греда чрез Джордж Савил и се представиха много добре до паузата.

Чак в 65-ата минута се стигна до гол когато след бърза атака Вилиан намери Педро непокрит на втора греда и с глава той се разписа за 1:0. В 89-ата минута 2:0 оформи Диего Коста когато при опит за атака в наказателното поле на домакините бранител отклони топката на пътя му и той изпрати Челси на четврът-финал.