Арсенал с късен обрат срещу Престън

Арсенал беше на гости на Престън Норт Енд в срещата от третия кръг на ФА Къп. Днес в най-старото състезание във футбола "артилеристите" изоставаха в резултата рано в срещата, но след попадения от Аарън Рамзи и Оливие Жиру минута преди края на редовното време гостите постигнаха победата с 2:1.

Още в 7-ата минута днес Престън стигна до красив гол когато след атака с няколко подавания и малко късмет Калъм Робинсън се оказа близо до вратаря и стреля със сила за 1:0. В 24-ата минута домакините бяха близо до нов гол чрез Хъгил. Арсенал отговори чрез Жиру в 36-ата минута.

Изравнителното попадение обаче падна в първата атака на втората част когато Айуоби намери Рамзи на дъгата и той стреля мощно с десния крак близо до гредата за 1:1. В 77-ата минута Жиру реализира, но попадението бе отменено поради засада.

В 89-ата минута обаче нападателят отново донесе победата на Арсенал когато първо свали висока топка за Перес в наказателното поле, а върнатата топка към него бе завършена в близкия ъгъл за крайното 2:1.