Арсенал бие, Жиру подобри гола на Мкхитарян (видео)

Арсенал се върна на третото място в класирането на точка пред Тотнъм след като днес в срещата от поредния деветнадесети кръг тимът прие Кристъл Палас на своя "Емирейтс Стейдиъм" за победата с 2:0 благодарение на голове от Оливие Жиру и Алекс Айуоби. В срещата Жиру се отличи с претендент за гол на сезона.

В 17-ата минута днес резултатът бе открит когато Алексис Санчес центрира от ляво и Оливие Жиру трябваше да завърши с удар тип скорпион след като топката се оказа зад него. Той обаче намери кълбото по перфектен начин и го изпрати право в сглобката на вратата, където топката удари горната греда и влезе във вратата за 1:0. След гола Арсенал доминираше, като позволи на противника само един удар по вратата на Чех.

След почивката се разписа Айуоби. Това стана в 56-ата минута когато Монреал напредна и центрира ниско, а Дан не успя да изчисти добре и с глава крилото на Арсенал прехвърли вратаря за 2:0. До края на срещата Гранит Шака и Йохан Кабай бяха близо до нови голове.