Челси продължава серията от победи (видео)

Лидерът в класирането Челси се откъсва на 6 пункта пред преследвачите си след десета поредна победа в поредния шестнадесети кръг на английската Висша лига. Днес "сините" гостуваха в Съндърланд на "Стейдиъм ъф Лайт" и си тръгнаха с минимална победа 1:0 благодарение на гол от Сеск Фабрегас.

Двата отбора играха равностойно в първата част като Пикфорд бе първия с намеса в мача когато спаси опасен удар на Педро. В 40-ата минута обаче той се пропука когато Вилиан и Фабрегас комбинираха, а испанецът завърши с прецизен удар в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Втората част започна с много добро положение пред Янузай, чийто удар бе спасен от Куртоа. Последваха две положения пред Коста, а до края Канте и Фабрегас имаха шансове за гол, но резултатът не се промени.