Челси поведе с девета поредна победа (видео)

След като във вчерашния ден от поредния петнадесети кръг на английската Висша лига Арсенал успя с победа да се покачи на първата позиция в класирането на равни точки с Челси и с по-добра голова разлика, днес след минималната си победа над Уест Бромич Албиън "сините" върнаха еднолично върха с 3 точки пред "артилеристите".

Срещата не предложи почти никакви положения за гол пред двете врати. В първото полувреме домакините от "Стамфорд Бридж" действаха с удари от далеч, като най-близо до гол бе Канте с един отклонен удар покрай вратата.

След почивката Конте опита да разнообрази атаката си с включване на Вилиан и Фабрегас, като това се получи, но благодарение на индивидуалната класа на Диего Коста. Именно той в 76-ата минута отне топката на тъча от МакАули и навлезе към наказателното поле, завършвайки през Фостър с фалцов удар за 1:0. До края Конте замени Азар с Иванович и предпочете да пази резултата си за 9-та рекордна победа в лигата.