Шведките с трета победа в хандбала

Женският отбор по хандбал на Швеция победи уверено отбора на Южна Корея в мач от 4-ия кръг на груповата фаза на олимпийския турнир. Мачът завърши при резултат 27:21 (16:11).

Това е трета победа за шведските хандбалистки в Париж, след което те си гарантираха достъп до четвъртфиналите. Южнокорейките допуснаха трета поредна загуба, след като спечелиха в първия кръг над Германия.

Припомняме, че 12 национални отбора, разпределени в две групи от по шест отбора, участват в турнира по хандбал за жени на Олимпиадата през 2024 г. в Париж. Група A се състои от Дания, Германия, Норвегия, Швеция, Словения и Южна Корея, докато група B включва Франция, Унгария, Испания, Холандия, Ангола и Бразилия.

От всяка група отборите, които заемат едно от първите четири места, ще се класират за четвъртфиналите.