Финландия отстъпи на Швеция, Швейцария с нов успех

В Хелзинки (Финландия), на стадион "Леден дворец", завърши мачът от поредния ден от Световното първенство по хокей на лед 2022 г., в който играха националните отбори на Финландия и Швеция. Срещата завърши с победа на шведския отбор чрез дузпи с резултат 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0).

В 12-ата минута Адам Ларсон изведе шведския национален отбор напред. В 24-ата минута Мико Лехтонен възстанови равенството. Две минути по-късно защитникът вече асистира на партньора си Сами Ватанен, който изведе финландския тим напред. В 47-ата минута Йоел Келман изравни резултата - 2:2. Емил Бемстрьом сложи точка на спора.

Припомняме, че Световното първенство започна на 13 май в Хелзинки и Тампере. Той ще продължи до 29 май 2022 г. В следващия мач Финландия ще играе с Великобритания на 20 май. Швеция ще се изправи срещу САЩ на 21 май.

Ето и резултатите от деня:

Франция - Италия 2:1

Швейцария - Словакия 5:3

Норвегия - Австрия 5:3

Класиране: Група А - Швейцария, Канада, Дания, Германия, Франция, Словакия, Италия и Казахстан.

Група В - Швеция, Финландия, САЩ, Норвегия, Чехия, Латвия, Австрия и Великобритания.