Надал се класира за четвъртфиналите в Акапулко

Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Акапулко (Мексико) от категория АТР 500.

Испанецът  победи Миомир Кецманович (Сърбия) с 6:2, 7:5 за 96 минути.

Надал завърши двубоя с 20 печеливши удара и със 17 непредизвикани грешки. Испанецът поведе с 5:0 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част имаше аванс от 5:3, но загуби подаването си в деветия гейм. Все пак Надал стигна до нов пробив, с който затвори мача.

На четвъртфиналите Рафаел  ще играе срещу Сун-У Куон (Република Корея), който отстрани  номер 8 в схемата Душан Лайович (Сърбия) със 7:6(2), 6:0.

Вторият поставен германец Александър Зверев отпадна във втория кръг след загуба от Томи Пол (САЩ) с 3:6, 4:6.

По-рано Григор Димитров победи французина Адриан Манарино с 6:7(8), 6:2, 7:6(2). В следващия кръг той ще срещне поставения под №3 в схемата Стан Вавринка (Швейцария), който отстрани квалификанта Педро Мартинес (Испания) с 6:4, 6:4 за 90 минути.

34-годишният Вавринка е номер 16 в световната ранглиста и има спечелени 16 титли в кариерата си. Швейцарецът има 7 победи в 11 мача срещу Димитров и е спечелил последните пет срещи между двамата в последните две години.