Испания надви Полша, Аржентина спря Сърбия към полуфиналите

Днес, 10 септември, в Китай бяха проведени две четвъртфинални срещи от Световното първенство по баскетбол, което се провежда в Китай. В първия от тях сръбският национален отбор сензационно отстъпи на аржентинците. Първите две части бяха за южноамериканците, които дръпнаха с пет точки. Третата част бе за представителите на Европа, които намалиха разликата до един пункт, но в последната четвърт аржентинците записаха 29:20 и постигнаха победа с 97:87. Съперник на Аржентина ще бъде победителят от Франция - САЩ.

Във втория четвъртфинален мач се срещнаха отборите на Испания и Полша. Тук нямаше изненади. Испанците от първите минути овладяха инициативата и постоянно увеличаваха преднината си за крайното  90:78.

Най-продуктивен от победителите стана  Рики Рубио, който отбеляза 19 точки, направи  5 борби и постигна  9 асистенции..

На полуфиналите на турнира испанците ще се срещнат с победителя от двойката Австралия - Чехия.