Швеция – Швейцария: историята е на страната на тре кронур

Стадион: "Крестовски“, Санкт Петербург
Дата: 03.07.2018 г.
Час: 17:00
Съдия: Дамир Скомина

Швеция се наложи над Мексико с класическото 3:0 в последната си среща от груповата фаза на Мондиал 18. Скандинавците отбелязаха и трите попадения през второто полувреме. Аугустинсон откри резултата в 50-ата минута. Бранителят стреля със сила за 1:0, отбелязвайки и първия си гол за националния отбор. Капитанът Гранквист направи 2:0 от дузпа в 62-ата минута. След автогол на Алварес резултатът стана 3:0 - 15 минути преди края на редовното време. Така скандинавците спечелиха своята група и попаднаха в смятания за уж по-лесен поток.

След като не съумя да се класира за предходните два Мондиала в ЮАР и Бразилия, шведският национален отбор жадува отново да напомни за славните си години. "Тре кронур“ са вицешампиони от 1958 г., бронзови медалисти от форумите през 1950 и 1994 г., а един път за завършвали на 4-та позиция – през 1938 г.

Играчите на Яне Андерсон отново искат да напишат паметна страница в своята история. За предстоящия двубой контузен е Ларсон.

Швейцария и Коста Рика не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат 2:2 в последна среща от Група "Е". Блерим Джемайли вкара за "кръстоносците" в 31-вата минута, завършвайки хубава атака на своя тим. След почивката стана още по-интересно. Първо в 56-ата Кендъл Уостън изравни, след като засече с глава след центриране от корнер. Две минути преди края Йосип Дръмич вкара за 2:1, но радостта му не трая дълго. В добавеното време Ян Зомер си отбеляза автогол, след като битата от Брайън Руис дузпа срещна гредата, а топката се отби в тялото на вратаря и влезе.

Така Швейцария финишира на второ място в групата и продължава в следващата фаза на турнира. Треньорът на "кръстоносците“ - Владимир Петкович, има по-сериозни кадрови проблеми и няма да може да разчита на наказаните Лихщайнер и Шер.

Спечелилият този двубой ще се изправи на 1/4-финалите с победителя от мача Колумбия – Англия.

Прогноза: Швеция – Швейцария 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!