Саутгейт: Не знаехме какво да правим с топката в първите 25-30 минути

Старши- треньорът на Англия Гарет Саутгейт коментира победата на националния отбор в мача от осминафиналите на Мондиал 2022 срещу Сенегал (3:0).

"Най-доволен съм от това колко безмилостно направихме всичко, както и от това как отборът работи с топката и без топка.

Не знаехме какво да правим с топката в първите 25-30 минути, но всъщност най-добрите ни възможности дойдоха, след като отнемахме топката.

Мисля, че Белингам и Хендерсън бяха изключителни в този аспект на играта. И двамата са далновидни полузащитници.

Хендерсън не вкарва много голове, но мисля, че бе изключителен играч. Той сплотява отбора. Истински лидер. Изпълненията му бяха първокласни за нас.

Показахме, че можем да вкарваме, че можем да атакуваме безмилостно. Вкарахме в добри интервали. Ние също така показахме, че сме способни да не допускаме, а това е изключително важно за победата в следващия мач“, заяви Саутгейт.

Англия стъпи уверено в следващата фаза на турнира, където ще се изправи срещу Франция. Тази среща между отборите ще бъде първа в плейофите на големи международни турнири - Световно и Европейско първенство.

Четвъртфиналният мач между Англия и Франция ще се играе на 10 декември. Срещата започва в 21:00 часа българско време.