Англия с класика срещу Сенегал (видео)

Англия продължава към четвърт-финалната фаза на Световната купа след победа с 3:0 над Сенегал днес на "Ал Байт Стейдиъм". В срещата се разписа и капитана Хари Кейн за първи път в състезанието, като резултатът откри нетипичния реализатор Хендерсън, а Сака оформи крайния резултат. Ключов за "Трите лъва" бе Белингам за поредна среща.

Началото беше много силно за африканския отбор, но след редица положения и едно голямо спасяване на Пикфорд се стигна до гол в 38-ата минута за Англия, като тук Белингам избяга от няколко бранителя и предостави лесна топка за финал на Хендерсън - 1:0. На 32 години и 170 дни играчът на Ливърпул стана вторият най-възрастен реализатор на световно за Англия след Том Фини срещу СССР през 1958 г., който вкарва на 36 г.

В 48-ата минута на първото полувреме Белингам отново се прояви и намери Фоден за асистенция към Кейн и 2:0.

На почивката Сенегал извърши три промени, но играта не се подобри. В 57-ата минута резултатът стана 3:0 когато Фоден пусна топка и за Сака на близката греда, като той копна през Менди за попадението.