Португалия стартира с трудна победа на Световното, Роналдо с рекорд

Португалия се наложи с 3:2 над Гана на стадион "974" в първи мач и за двата тима на Мондиал 2022. Така "мореплавателите" оглавиха своята група, възползвайки се от ремито на Уругвай и Република Корея, по-рано днес.

Кристиано Роналдо счупи пореден рекорд в своята кариера. Той стана единственият играч, вкарал гол на 5 различни световни първенства.

Кристиано пропиля първата добра възможност, която дойде в 10-ата минута. Все пак вече бившият играч на Манчестър Юнайтед успя да прати топката във вратата на съперника малко по-късно. Роналдо обаче леко побутна Джику в борбата за позиция в наказателното поле и главният рефер отсъди нарушение, което обаче бе спорно. В крайна сметка голът не бе зачетен.

След почивката обаче Роналдо успя да се разпише и на това Световно! В 63-ата минута CR7 навлезе на скорост в наказателното поле и бе повален от Мохамед Салису. Според съдията контактът бе достатъчен за отсъждане на дузпа. Зад топката в 65-ата минута застана именно Кристиано, който изпълни неспасяемо в десния ъгъл - 1:0.

Гана обаче реагира светкавично и в 73-тата минута изравни резултата. Перейра сгреши, което даде шанс на Кудус да пробие отляво. Играчът на Аякс стигна почти до аутлинията, след което центрира, а Данило пропусна топката да мине между краката му, след което Аю засече от няколко метра - 1:1.

Ганайската радост продължи едва пет минути. Бруно Фернандеш показа страхотен поглед върху играта и пусна супер извеждащо подаване към Жоао Феликс, който остана сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 2:1.

Две минути след това Бруно Фернандеш отново бе в основите на нов гол. Играчът на Ман Юнайтед намери Рафаел Леао, който остана сам срещу вратаря и три минути след появата си в игра даде аванс на Португалия от две попадения.

И когато изглеждаше, че мачът се доиграва Гана вкара втори гол. Осман Букари получи хубаво центриране на далечна греда отляво и с глава прати топката в мрежата на Диого Коща - 3:2. Така интригата бе факт и в очаквано доста сериозно продължение на мача. В самия край Диого Коща бе забравил, че Осман Букари е зад гърба му и му подари топката, ганаецът обаче не успя да се възползва и да донесе точка на своя тим. В крайна сметка победата бе за Португалия.