Саутгейт: Отново загубихме концентрация

Старши треньорът на националния отбор на Англия Гарет Саутгейт коментира резултата от мача от 1-ия кръг на груповата фаза на Мондиал 2022 с националния отбор на Иран (6:2).

"Писна ми от това, честно. Разбира се, трябва да се радваме, че спечелихме с такава разлика и показахме добра игра. Отборът обаче отново загуби концентрация. Трябва да бъде по-стабилен.

Първото полувреме бе трудно, с много паузи, но нашата преса и движение бяха добри. В същото време не можем да си позволим да допуснем два гола на този етап от турнира, така че трябва да се подобрим в мача срещу САЩ.

Дадоха ни 24 минути допълнително време. Грешките бяха следствие от забавянето на мача и резултата, който изглеждаше комфортен. Нямаше достатъчно концентрация“, заяви Саутгейт.