Мексико - Чили
Стадион: "Левис Стейдиъм", Санта Клара
Дата: 19.06.2016г.
Час: 05:00

Продължилите от групата си Мексико и Венецуела се срещнаха в понеделник за определянето на първенеца измежду тях, който ще избегне да се срещне с Меси и компания на четвъртфиналната фаза. Видно от този сблъсък може би Мексико постигна целта си в тази среща. Венецуела изненада мексиканците тогава с ранен гол, но 10 минути преди края Хесус Корона върна равенството за добър изход от мача.

Чили навлиза в срещата след добро представяне в четвърта група на Копа Америка, след победа с 4:2 над Панама в последния мач.

Тези два тима, както САЩ и Еквадор, изиграха приятелска среща малко преди началото на състезанието през месец май. Тогава Чили доминираше в първото полувреме, но не успя да вкара на Алфредо Талавера. Алексис Санчес пропусна най-доброто положение за гол в мача, но след появата на Хавиер Ернандес в игра всичко се промени и той вкара в 86-ата минута за победата на Мексико минимално.

От онази загуба Чили събра доста добри резултати и сега играе по-добре, макар имената като Санчес и Видал все още да не играят на най-високо ниво. Силната атака на Мексико обаче не прощава никакви грешки на съперника и това може да е ключа от този двубой.

Прогноза: Мексико - Чили 2:2