Стадион: "МетЛайф Стейдиъм", Ийст Ръдърфорд
Дата: 18.06.2016г.
Час: 03:00
Съдия: Патрисио Лустау (Аржентина)

Перу, който се намира на 48-мо място в световната ранглиста, успя да се впише в ролята на изненадата на турнира Копа Америка, когато победи странната Бразилия в последната среща от втора група на състезанието с 1:0.

Онзи мач изглеждаше сякаш отива към продължения след първите 75 минути игра, но Раул Руидиас успя да вкара и да реши срещата, макар попадението да остана спорно и скандално в медиите след подозренията за игра с ръка. Все пак обаче Перу отстрани петкратния световен шампион, който се намира на 7-ма позиция в световната ранглиста.

Междувременно Колумбия даде почивка на най-важните си играчи в загубата от Коста Рика с 3:2 в последния мач от групата. Наставникът Хосе Пекерман включи като резерви Хамес Родригес, Хуан Куадрадо и Едвин Кардона, докато Бака, Мурило и Оспина останаха аут. След загубата обаче тимът остана втори и така се падна с лидерът от втора група за този мач.

Сега се очаква да видим най-доброто от колумбийския състав отново в игра, а на хартия този отбор далеч превъзхожда опонента си.

Прогноза: Перу - Колумбия 1:2