Едва ли Украйна ще има сили да победи еврошампиона

Стадион: "Олимпийски", Киев
Дата: 12.10.2015г.
Час: 21:45
Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)

Отборът на Украйна очаквано надви слабака Македония с 2:0. Двубоят мина под диктовката на украинците, които вкараха и двата гола в срещата след почивката. Първо Селезньов от дузпа даде аванс на родината си, а в заключителните минути Кравец оформи крайния резултат. Тимът на Михайло Фоменко се изравни по точки с втория Словакия, като и двата състава са с по 19 пункта, но има по-лоши показатели. Украинците имат нищожни шансове за директно класиране, тъй като приемат Испания в последния редовен кръг, а словаците гостуват на Люксембург. Освен това Украйна е и с илюзорни шансове да завърши като най-добър трети отбор от всички групи, за да хване последния влак за директна промоция към Франция. За финалния двубой от квалификациите отсъстващи са Зозуля и натурализираният бразилец Едмар.

Действащият европейски шампион Испания също подпечата билетите си за европейското идната година. "Ла фурия" постигнаха очаквано лесна победа над скромния тим на Люксембург с 4:0, като Санти Касорла и Пако Алкасер отбелязаха по две попадения за родината си. В момента играчите на Висенте дел Боске са едноличен водач в група "С" с актив от 24 точки. Не е изключено специалистът да даде почивка на голяма част от титулярите, тъй като в двубоя с Люксембург контузии получиха Алваро Мората и Давид Силва, които ще са извън терените за няколко седмици. Другият контузен е Серхио Рамос.

При последното си гостуване в Украйна Испания не успя да победи, като срещата пак бе европейска квалификация, само че за форума в Португалия през 2004 г., а двубоят завърши наравно 2:2.

Прогноза: Украйна - Испания 0:0