Стадион: "Уембли", Лондон
Дата: 08.09.2015г.
Час: 21:45
Съдия: Джанлука Роки (Италия)

Англия стана единствената страна освен домакинът на Евро 2016 - Франция, който се класира за финалите на Европейската купа след като тимът разби Сан Марино с 6:0 преди дни. Целта на Рой Ходжсън ще е да съхрани перфектния рекорд до края на груповата фаза.

С победа или равен у дома срещу Швейцария домакините ще подсигурят математически своето първо място в пета група на състезанието. Швейцария може да продължи напред ако победи Англия, а Словения, която е четвърта, задържи Естония (3-та) до равен.

В последната среща между тези отбори Англия победи на гости с 2:0 благодарение на попадения от Дани Уелбек, но това беше преди година. Сега погледите са насочени към Уейн Рууни, който изравни головия рекорд на Сър Боби Чарлтън с попадението си срещу Сан Марино и сега може да оглави този престижен списък от легенди на английския футбол. В момента двамата имат по 106 мача и 49 гола до името си.

Откъм състави, Майкъл Карик напусна лагера на домакините с контузия и вероятно Джонджо Шелви ще задържи мястото си. Рахим Стърлинг може да замени Джейми Варди, а Тио Уолкът може да се появи за Алекс Окслейд-Чембърлейн след двата си гола като резерва срещу Сан Марино. Гари Кейхил и Крис Смолинг може да бъдат предпочетени пред Джон Стоунс и Фил Ягиелка.

Наставникът на гостите - Владимир Петкович вероятно не е доволен от играта на своите след победата с 3:2 над Словения. В този отбор се очакват промени, след като резултатът бе обърнат благодарение на неговите резерви при 2:0 10 минути преди края на онзи мач. Йосип Дрмич вкара на два пъти, появил се като резерва. Гранит Шака и Блерим Джемайли са на по един картон от наказание.

Очаква се Уейн Рууни да е решен да спечели рекордът за топ-реализатор, а домакините да продължат една изключителна серия от квалификационни срещи в Лондон - англичаните имат само победи 17 поредни срещи у дома - постижение, което се гради от 2008 година насам.

Прогноза: Англия - Швейцария 3:1