Холандия с изненадваща загуба, резултати от днешните мачове

Холандия допусна изненадваща загуба с 0:1 в квалификациите за Евро 2016 във Франция. "Лалетата" загубиха у дома от Исландия с гол на Гилфи Сигурдсон, който бе точен от дузпа в 51-ата минута.

Друг интересен резултат се получи при домакинството на Турция на Латвия. Южните ни съседи водеха с 1:0 почти до края на мача, след като Селчук Инан се бе разписал в 77-ата минута. В крайна сметка гостите стигнаха до равенството с попадение на Валериш Шабала в добавеното време.

Иначе Италия се наложи над Малта с 1:0 с гол на Пеле в 69-ата минута, а Чехия победи Казахстан с 2:1 с два гола на Милан Шкода. Преди това казахстанците бяха открили резултата чрез Юри Логвиненко.

Още резултати:

Белгия - Босна и Херцеговина 3:1

0:1 Един Джеко (15), 1:1 Маруан Фелайни (23), 2:1 Кевин де Бройне (44), 3:1 Еден Азар (78-дузпа)

Кипър - Уелс 0:1
0:1 Гарет Бейл (82)

Израел - Андора 4:0
1:0 Еран Захави (3), 2:0 Нир Битон (22), 3:0 Томер Хемед (26-дузпа), 4:0 Мунас Дабур (38)