Чили ще гони класиране в следващата фаза

Стадион: "Хулио Мартинес Праданос", Сантяго де Чили
Дата: 16.06.2015г.
Час: 02:30
Съдия:

Домакинът Чили започна с победа домакинството на настоящото издание на Копа Америка. В своя първи мач в групата срещу Еквадор "Ла Роха" победи с 2:0 тима на Еквадор, като попаденията за играчите на Хорхе Сампаоли бяха дело на Видал и Варгас през втората част на срещата. Очакванията към Чили са големи, тъй като до момента националният отбор няма трофей от Копа Америка. Чилийците имат четири загубени финала (1955, 1956, 1979 и 1987 г.) и пет пъти за грабвали бронзовите медали (1926, 1941, 1945, 1967 и 1991 г.). На последното издание на турнира през 2011 г. Чили достигна до четвъртфиналите, където обаче тимът бе сензационно елиминиран от Венецуела с 2:1. Иначе за настоящия двубой наказан е Матиас Фернандес.

Тимът на Мексико стартира с изненадващо реми срещу сочения за аутсайдер състав на Боливия. "Ацтеките" не успяха да победят своя опонент и завършиха 0:0. Сега играчите на Мигел Ерера ще трябва да се опитат да измъкнат поне точка срещу мотивирания домакин на надпреварата.

На последното издание на Копа Америка преди 4 г. в Аржентина Чили и Мексико отново бяха в една група, като тогава срещата помежду им завърши с победа 2:1 за чилийците, след като "Ла Роха" осъществи пълен обрат през втората част на мача. Последната победа на "ацтеките" срещу настоящия съперник на Копа Америка датира от 2001 г. с 2:0.

Прогноза: Чили - Мексико 2:1