Вия носи победата на Испания в САЩ

Световният и европейски шампион Испания вече насочва поглед към Мондиал 2014 с победа в последната си приятелска среща преди форума в Бразилия.

"Ла Роха" победи Ел Салвадор с 2:0 на стадиона в Мериленд, САЩ. Сеск Фабрегас пропусна дузпа още в началните минути на двубоя. Нарушението бе на вратаря срещу Диего Коща. След почивката реализатор №1 в историята на Испания Давид Вия реализира две попадения и с това донесе успеха на своя тим.

Първо Серхио Рамос свали топката в наказателното поле на съперника, където Вия чукна кълбото в мрежата – 1:0. Крайното 2:0 бе оформено минути преди края, когато отново Давид Вия бе точен във вратата на Салвадор, след като овладя топката в наказателното поле на противника и без забавяне стреля с десния крак, правейки успеха на своя тим по-изразителен.

Испания стартира на Мондиал на 13 юни, когато ще се изправи срещу селекцията на Холандия.