Стадион: "Френдс Арена", Солна
Дата: 19.11.2013г.
Час: 21:45
Съдия: Хауърд Уеб (Англия)

Кристиано Роналдо вкара единственото попадение между тези два отбора в Лисабон, което сега означава, че домакините трябва само да вкарат, за да задържат надеждата за продължаване напред след този мач. Роналдо и компания са крачка напред понастоящем. Те трябва просто да задържат своя аванс.

Момчетата на Ерик Хамрен опитаха да задържат Португалия в Лисабон и да си тръгнат без гол, но се пропукаха в 82-ата минута след безброй атаки на домакините. Кристиано Роналдо успя да вкара с глава след центриране на Мигел Велосо, което постави Швеция в трудна позиция - сега аванс от 2 гола у дома е нужен за продължаване към Бразилия.

Преди първия мач много се говореше за това кой от двамата кандидати за Златната топка - Кристиано Роналдо или Златан Ибрахимович, ще блести повече, като гостите не създадоха почти никакви възможности за своето острие тогава, докато капитанът на Португалия, макар да бе пазен зорко, все пак успя да реши срещата за своите.

32-годишният Ибрахимович се изправя пред последната си възможност да играе на Световно, а той заговори уверено, че с подкрепата на феновете това може да стане. Очаква се Хамрен да заложи на същите 11 човека от първата среща.

Португалците ще са уверени, че вървят към четвъртите поредни финали на Световна купа. Пауло Бенто даде почивка в съботната тренировка на Роналдо и Пепе, но и двамата са на линия за срещата.

Последната победа на Португалия тук бе в 2002-ра година, когато Руй Коща вкара в 89-ата минута за победа на гостите с 3:2.

Прогноза: Швеция - Португалия 1:2