Холандия и Япония в зрелищен равен

В една от по-интересните приятелски срещи по време на баражите за Световната купа в Бразилия през 2014-та, Холандия прие Япония, а днес в един страхотен мач двата отбора завършиха при 2:2 след силно първо полувреме за холандците, и силно второ за гостите от Япония.

Япония започна силно, като тотално надиграваше своя опонент до 12-ата минута, когато Рафал ван дер Ваарт откри резултата след една дълга топка и ужасяваща игра на японците в отбрана. Така играта на домакините потръгна и Робен, и Строотман бяха близо до нови попадения. В 39-ата минута Робен удвои. Капитанът получи пас от Ван дер Ваарт, спечели си място за удар и неспасяемо завъртя топката в ъгъла на вратата.

Точно преди почивката Юя Осако върна гол по хладнокръвен начин след добра игра от Макото Хасебе. Така втората част продължи силно за гостите. В 50-ата минута резервата Кагава бе много близо до гол след добър пас над отбраната от Хонда. В 60-ата минута Хонда изравни резултата, като този път Кагава му подсигури положението. В 78-ата минута японците пропиляха нови две златни положения да обърнат срещата, и резултатът до края не се промени.