Шави и Негредо носят победа на Испания

Испания прие Беларус в мач от девета група на квалификациите за Световната купа през 2014-та година в Бразилия. В пет-членната група испанците бяха с равни точки с втория Франция, но днес оглавиха класирането след победата с 2:1 благодарение на попадения от Шави Ернандес и Алваро Негредо.

Очаквано испанците почти не позволиха на своя опонент да играе с топката, а Виктор Валдес почти не бе забелязан в срещата. Силва и Педро често бяха търсени от диагоналните пасове на Шави днес, като двамата тероризираха отбраната на своя противник. До 20-ата минута Испания владееше близо 85% от времето топката, но голове паднаха чак във втората част.

В 61-ата минута едно слабо изчистване от Филипенко попадна на волето на Шави, който мощно стреля без да остави шансове на Гутор за реакция. В 78-ата минута Иниеста започна една атака, намирайки Рамос на фланга, а той центрира за плонж на Негредо, който реши мача. След попадението домакините се отпуснаха и така допуснаха гол.

В 89-ата минута Кривец намери Корниленко в атака, който надбяга Бускетс и простреля Валдес за 2:1.