Роналдо порти дузпа, Турция надви Португалия

Отборът на Португалия бе победен от Турция с 3:1 само седмица преди началото на Евро 2012, в което тима на Кристиано Роналдо и компания се оказва в най-трудната група, заедно с Холандия и Германия. Представянето днес не бе на нужното ниво, след като звездата на тима нацели гредата, а изпусна и дузпа.

В 35-ата минута след няколко пропуска на Португалия Булут се възползва. Той вкара след акция от ляво. След попадението отново португалците натиснаха, но без успех. В 52-ата минута Булут добави втори гол на сметката си след страхотен шут. 5 минути по-късно Нани изравни след добър удар от диагонала.

В 65-ата минута Волкан Демирел спаси дузпата на Кристиано Роналдо, а в края на срещата Пепе си вкара автогол и публиката на Португалия освирка своя тим.