Кейн е на гол от рекорд на Шиърър

Капитанът на Англия Хари Кейн вкара гол в мача със Словакия от 1/8-финалите на Европейското първенство в Германия, който стана шести за нападателя на европейски първенства. Само бившият национал Алън Шиърър има повече от английските играчи, той отбеляза седем гола.

Хари Кейн се разписа в първата минута на първото полувреме на продълженията. Англия спечели с 2:1 и се класира за четвъртфиналите на турнира, където ще играе с националния отбор на Швейцария в събота, 6 юли.

Отборът на Англия зае първо място в група C с участието на националните отбори на Дания, Словения и Сърбия. Благодарение на победа над Сърбия (1:0) и равенства с Дания (1:1) и Словения (0:0), англичаните спечелиха пет точки в груповата фаза.