Аржентина започна Копа Америка с победа (видео)

В нощта на 20 срещу 21 юни националният отбор на Аржентина изигра първия си мач от турнира за Купата на Америка през 2024 г., който се проведе в Атланта (САЩ) на стадион "Мерцедес Бенц“. Срещата завърши с победа за Аржентина с резултат 2:0.

В 49-ата минута нападателят на Манчестър Сити Хулиан Алварес откри резултата след асистенция на полузащитника на Ливърпул Алексис МакАлистър. В 89-ата минута аржентинският нападател Лаутаро Мартинес увеличи преднината на отбора, като отбеляза след подаване на Лионел Меси.

В групата на Аржентина и Канада са още националните отбори на Перу и Чили.

Копа Америка се провежда от 21 юни до 15 юли. 16 отбора са разделени в четири групи. Настоящият носител на Купата на Америка е националният отбор на Аржентина. Отборът спечели турнира, който се проведе в Бразилия през 2021 г. На финала Аржентина победи Бразилия с минималното 1:0 благодарение на гол на Ди Мария.