Португалия завърши с пълен комплект точки, резултати от евроквалификациите

Завърши срещата от 10-ия кръг на група J на ​​квалификационния етап за Европейското първенство 2024 между националните отбори на Португалия и Исландия. Съперниците играха на стадион "Жозе Алваладе" в Лисабон (Португалия) и завършиха при резултат 2:0 за домакините.

В края на първото полувреме, в 37-ата минута, Бруно Фернандеш откри резултата в мача, извеждайки Португалия напред. През втората част в 66-ата минута Рикардо Орта удвои преднината на домакините с пас на Кристиано Роналдо. Голът на Орта остана последен в тази среща, Португалия спечели мача с 2:0.

След резултата от този мач Португалия е на първа позиция в класирането на група F, като е спечелила 30 точки от възможни 30 в 10 изиграни срещи. Исландия е на четвърта позиция след същия брой мачове с 10 точки.