Уелс отива на Световно, за сметка на Украйна (видео)

Уелс стана последният участник на Мондиал 2022 от Европа, след като във финална битка от плейофите надви Украйна с 1:0 в Кардиф.

Единственото попадение беше автогол, който капитанът на Украйна Андрий Ярмоленко си отбеляза в 34-ата минута. Той опита да изчисти мощен изстрел на Гарет Бейл от пряк свободен удар, но прати топката в собствената си врата.

В хода на срещата уелсците играха много вдъхновено, пропуснаха отлични шансове, като освен гола Бейл направи два големи пропуска. "Драконите" удариха и греда.

Украйна се опита да изравни през второто полувреме, но все пак не успя и се спъна на последното стъпало.

На световните финали уелсците ще са в група с АнглияИран и САЩ. Това е второ класиране за “драконите" на световни финали след това през 1954 година, когато отборът стига до четвъртфиналите.