Буркина Фасо - Египет
Стадион: "Стад д'Ангондже", Либървил
Дата: 01.02.2017г.
Час: 21:00

Първата полуфинална среща от Купата на Африка противопоставя "жребците" от Буркина Фасо с "фараоните" на Египет на "Стад д'Ангондже". Бурника Фасо успя да достигне до тук след като вкара два късни гола миналия уикенд срещу Тунис за победата с 2:0.

Така тимът се оказа на третия си полуфинал в историята след предишните случаи през 1998-ма година и 2013-та година.

Египет успя да премине през Мароко в четвърт-финалната фаза също благодарение на попадение в 88-ата минута, дело на резервата Кахраба. Египет достига своя 4-ти полуфинал в последните 7 поредни Купи на Африка. В последните 5 случая, в които "фараоните" се оказаха на полуфинал, те продължиха към последната среща от турнира.

През 1998-ма година именно тези два отбора се срещнаха на същата фаза и Египет победи с 2:0 за да продължи и да спечели в крайна сметка Купата. През 2000-ата година отново турнира срещна тези два съперника, и отново Египет победи с 4:2.

"Фараоните" навлизат в срещата с перфектно самочувствие и перфектна защита, след като до момента дори не са допуснали гол в състезанието. В атака обаче този тим не успя да вкара повече от 1 гол в нито една от срещите си. Буркина Фасо се представя добре в атака, но отново се очаква Египет да продължи към финал.

Прогноза: Буркина Фасо - Египет 0:1