Венгер: Англия играе предвидимо

Бившият мениджър на Арсенал Арсен Венгер коментира представянето на английския отбор в 1/8-финалния мач на Евро 2024 с отбора на Словакия (2:1).

"Отборът на Англия игра твърде бавно, твърде предвидимо. Играчите са твърде далеч един от друг, за да се обединят. В крайна сметка те спечелиха заради индивидуалностите, а не заради тактиката“, заяви Венгер, цитиран от beIN Sports.

На четвъртфиналите на Евро 2024 Англия ще играе срещу Швейцария. Двубоят е на 6 юли от 19:00 часа.

Словашкият нападател Иван Шранц откри резултата в мача в 25-ата минута. В добавеното време Джуд Белингам изравни с удар със задна ножица. В 95-ата минута, в самото начало на първото продължение, нападателят Хари Кейн изведе отбора на Англия напред - 2:1.