Група F: Един фаворит и два отбора в битка за още един билет


FUTBOL-TV

Група F: Един фаворит и два отбора в битка за още един билет

Португалия, Турция , Грузия и Чехия сформираха една от най-интересните групи на турнира. От една страна Португалия е фаворит, но не толкова голям както Белгия или Англия в своите квартети. Грузия е истинска атракция, която внася и малко романтика в турнира, а чехите и турците са равностойни, а това ни затруднява в избора да посочим тимът с най-големи шансове за европейска слава.

FUTBOL TV представя група F на Евро 2024 и прогнозира кой ще продължи към плейофите.

 

ПРОГРАМА НА ЕВРО 2024 ГРУПА F

18 юни: Турция срещу Грузия (19:00 ч. Дортмунд)

18 юни: Португалия срещу Чехия (22:00 ч. Лайпциг)

22 юни: Грузия срещу Чехия (16:00 ч. Хамбург)

22 юни: Турция срещу Португалия (19:00 ч. Дортмунд)

26 юни: Грузия срещу Португалия (22:00 ч. Гелзенкирхен)

26 юни: Чехия срещу Турция (22:00 ч.Хамбург)

 

Турция

Предишни Евро: Пет, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Полуфинали (2008)

Евро 2020: Групова фаза

Квалификация: Победители от група D

Мениджър: Винченцо Монтела

Програма: Грузия (18 юни), Португалия (22 юни), Чехия (юни 26)

Вратари: Алтай Байиндир (Манчестър Юнайтед), Мерт Гунок (Бешикташ), Угурджан Чакър (Трабзонспор)

Защитници: Мерт Мулдур (Фенербахче), Ферди Кадиоглу (Фенербахче), Зеки Челик (Рома), Абдулкерим Бардакчи (Галатасарай), Ахметджан Каплан (Аякс), Мерих Демирал (Ал-Ахли), Озан Кабак (Хофенхайм), Самет Акайдън (Панатинайкос) )

Полузащитници: Хакан Чалханоглу (Интер Милано), Исмаил Юксек (Фенербахче), Каан Айхан (Галатасарай), Окай Йокуслу (Уест Бромич Албиън), Оркун Коку (Бенфика), Салих Йозджан (Борусия Дортмунд)

Нападатели: Ирфан Джан Кахведи (Фенербахче), Юнус Акгюн (Лестър Сити), Кенан Йълдъз (Ювентус), Керем Актюркоглу (Галатасарай), Баръш Алпер Йълмаз (Галатасарай), Арда Гюлер (Реал Мадрид), Бертуг Йълдъръм (Рен), Дженк Тосун (Бешикташ), Семих Киличсой (Бешикташ), Юсуф Язичи (Лил)

 

Грузия

Предишни Евро: Няма

Най-добър резултат: Няма

Евро 2020: Не се класира

Квалификация: Победители в плейофната пътека C

Мениджър: Уили Сагнол

Програма: Турция (18 юни), Чехия (22 юни), Португалия (26 юни)

Вратари: Георги Мамардашвили (Валенсия), Георги Лория (Динамо Тифлис), Лука Гугешашвили (Карабах)

Защитници: Соломон Квирквелия (Ал-Охдуд), Гурам Кашия (Слован Братислава), Георги Гвелесиани (Персеполис), Лаша Двали (АПОЕЛ), Лука Лочошвили (Кремонезе), Отар Какабадзе (Краковия), Георги Гочолейшвили (Шахтьор Донецк), Джемал Табидзе (Панетоликос)

Полузащитници : Георги Кочорашвили (Леванте), Отар Китеишвили (Щурм Грац), Ника Квеквескири (Лех Познан), Георги Чакветадзе (Уотфорд), Георги Цитаишвили (Динамо Батуми), Леван Шенгелия (Панетоликос), Сандро Алтунашвили (Волфсбергер), Анзор Меквабишвили ( Университатя Крайова), Саба Лобжанидзе (Атланта Юнайтед), Зурико Давиташвили (Бордо), Габриел Сигуа (Базел)

Нападатели: Хвича Кваратшкелия (Наполи), Георги Квилитая (АПОЕЛ), Георги Микаутадзе (Мец), Буду Зивзивадзе (Карлсруер)

 

Португалия

Предишни евро: Осем, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Победители (2016)

Евро 2020: Последните 16

Квалификация: Победители от група J

Мениджър: Роберто Мартинез

Програма: Чехия (18 юни), Турция (22 юни), Грузия (26 юни)

Вратари : Диого Коща (Порто), Хосе Са (Вълците), Руи Патрисио (Рома)

Защитници: Антонио Силва (Бенфика), Данило Перейра (Пари Сен Жермен), Диого Далот (Манчестър Юнайтед), Гонкало Инасио (Спортинг Лисабон), Жоао Кансело (Барселона), Нелсон Семедо (Вълците), Нуно Мендес (Пари Сен Жермен) ), Пепе (Порто), Рубен Диас (Манчестър Сити)

Полузащитници: Бруно Фернандеш (Манчестър Юнайтед), Жоао Невес (Бенфика), Жоао Палиня (Фулъм), Отавио Монтейро (Ал-Наср), Рубен Невес (Ал-Хилал), Витиня (Пари Сен Жермен)

Нападатели: Бернардо Силва (Манчестър Сити), Кристиано Роналдо (Ал-Наср), Диого Жота (Ливърпул), Франсиско Консейсао (Порто), Гонкало Рамос (Пари Сен Жермен), Жоао Феликс (Барселона), Педро Нето (Вълците), Рафаел Леао (Милан)

 

Чехия

Предишни евро: 10*, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Победители (1976*)

Евро 2020: Четвъртфинали

Квалификация: Подгласници от Група Е

Мениджър: Иван Хашек

Програма: Португалия (18 юни), Грузия (22 юни), Турция (26 юни)

*= включително като Чехословакия

Вратари: Йиндрих Станек (Славия Прага), Матей Ковар (Байер Леверкузен), Витецслав Ярош (Щурм Грац)

Защитници: Владимир Куфал (Уест Хем), Давид Дудера (Славия Прага), Томаш Холес (Славия Прага), Робин Хранац (Виктория Пилзен), Ладислав Крейчи (Спарта Прага), Давид Зима (Славия Прага), Томаш Вичек (Славия Прага) , Давид Юрасек (Хофенхайм), Мартин Витик (Спарта Прага)

Полузащитници: Томаш Соучек (Уест Хям), Антонин Барак (Фиорентина), Лукас Провод (Славия Прага), Ондрей Лингр (Фейенорд), Вацлав Черни (Волфсбург), Матей Юрасек (Славия Прага), Павел Сулц (Виктория Пилзен), Лукас Черв (Виктория Пилзен)

Нападатели: Патрик Шик (Байер Леверкузен), Ян Кухта (Спарта Прага), Томаш Чори (Виктория Пилзен), Моймир Китил (Славия Прага), Адам Хлозек (Байер Леверкузен)

Португалия трябва да оглави групата и няма да е изненада да ги видим напред чак до финала това лято, като Франция или Англия са потенциални техни съперници в зависимост от редица други фактори.

Второто място в група F обаче е много отворено и смятаме, че Турция ще завърши над Чехия, която потенциално би могла да събере достатъчно точки, за да продължи напред като един от най-добрите класирани на трето място.

Грузия са огромните аутсайдери в първия си голям турнир и би било изненада, ако не завършат на дъното на класирането.

  Сподели
397