Ливърпул се разправи с шампионите

Ливърпул записа победа с 4:1 над шампиона Лестър в първия си домакински мач от новия сезон. "Мърсисайдци" за първи път играха пред изпълнената новооткрита главна трибуна на "Анфийлд", с която капацитетът на стадиона се увеличава с близо 8 500 зрители.

Иначе Роберто Фирмино откри резултата в 13-ата минута. Бразилецът получи пас от Милнър, преодоля Хут и с хубав удар прати топката покрай Шмайхел - 1:0. В 31-ата минута Садио Мане удвои. Хендерсън изведе добре Стъридж, нападателят даде ефектен пас с пета към Мане, който стреля точно за 2:0.

В 38-ата минута звездата на "лисиците" Джейми Варди намали, наказвайки груба грешка на Лукас Лейва. След почивката обаче "червените" стигнаха до нови два гола, с което си подпечатаха успеха. В 56-ата минута Адам Лалана покачи на 3:1 със страхотен удар в горния ляв ъгъл. В 89-ата Фирмино оформи крайното 4:1.