Спокоен Юнайтед обърна беззъб Ливърпул (видео)

.

Манчестър Юнайтед победи с 2:1 Ливърпул на своя ”Олд Трафорд”, с което сложи край на черната си серия от три поредни загуби срещу “мърсисайдци”. След много спокойна игра на защитата на шампионите и апатични опити на нападателите на гостите трите точки с право са за тима на Сър Алекс Фъргюсън, който се върна начело в класирането.

Мачът започна изключително вихрено като домакините наложиха контрол на терена, но първи бяха огорчени. Още в 5-ата минута обаче Ливърпул организира контраатака, при която от Дирк Каут получи топката на аутлинията близо до наказателното поле и центрира към непокрития Фернандо Торес, който се извиси над всички с глава матира Ван дер Сар.

Fernando Torres of Liverpool scores to make it 1-0  during the Barclays Premier League match between Manchester United and Liverpool at Old Trafford on March 21, 2010 in Manchester, England.

Това попадение не смути домакините, които се хвърлиха да изравняват и успяха да го сторят сравнително бързо. В 11-ата минута Антонио Валенсия успя да пробие между аржентинците Инсуа и Масчерано като халфът го фаулира на границата на наказателното поле. Реферът Хауърд Уеб бе категоричен, че това е дузпа, въпреки че гостите дълго оспорваха. Факт е, че еквадорецът излизаше сам срещу вратаря и Масчерано бе пожален, получавайки само жълт картон.

Дузпата също бе изключително интересна. Малко преди Рууни да изпълни Фернандо Торес изрови тревата на точката, която маркира 11-те метра. Това вероятно и бе причината Хосе Рейна да спаси удара на Рууни. Топката обаче се върна в нападателя, който на празна врата изравни. До края на полувремето “червените дяволи” наложиха пълен контрол на мача и имаха още 2 добри положения чрез Парк и Рууни.

Wayne Rooney of Manchester United scores to make it 1-1 during the Barclays Premier League match between Manchester United and Liverpool at Old Trafford on March 21, 2010 in Manchester, England.

Втората част започна, както завърши и първата като в средата Флетчър и Карик дирижираха събитията, тотално обезличавайки Стивън Джерард. Постепенно обръча около Рейна се стегна и в 60-ата минута Дарън Флетчър центрира отдясно и пробилият през центъра Парк с плонж с глава направи 2:1. От тук до края шампионите успокоиха играта и не дадоха много възможности на гостите. Все пак в самия край Торес пропусна златен шанс на празна врата като не успя да уцели топката.

Manchester United's Ji-Sung Park, left, scores his sides second ...