Нюкасъл започна със загуба новия сезон

Фулъм победи Нюкасъл с 1:0 в мач от първия кръг на новия сезон в Чемпиъншип. Двата отбора изиграха скучно първо полувреме, през което играта бе предпазлива и липсваха голови възможности. Точно в този период обаче падна единственото попадение в мача, което изненадващо донесе трите точки за "котиджърсите".

Мат Смит от домакините бе най-съобразителен в наказателното поле на "свраките" след изпълнение на корнер в 45-та минута и от около 10 метра откри резултата.

По-интересно стана след почивката. Гостите повече владееха топката и проведоха няколко добри атаки, а играта стана по-бърза. "Свраките" обаче така и не успяха да намерят пътя към вратата на Батън.

В 89-та минута главният съдия ощети гостите, подминавайки явна игра с ръка на защитника на Фулъм Калас в собственото наказателно поле.

При този резултат завърши срещата. Нюкасъл започна със загуба кампанията си по завръщане в елита, а Фулум, който завърши на 20-то място през миналия сезон, успя да грабне трите точки.