Диаме вкара Хъл Сити във Висшата лига

Във финалната среща от плейофите за влизане в елита на английския футбол Хъл Сити успя да победи с минималното 1:0 Шефилд Уензди днес на стадион "Уембли". Героят за "тигрите" стана Мохамед Диаме с единственото си попадение във втората част, като преди този момент той нацели и гредата в мача.

До почивката двата отбора се разделиха при 0:0, но близо до гола беше Диаме в 40-ата минута, когато след като премина през трима защитници успя да стреля мощно по вратата, само за да види как топката намира гредата и излиза в аут при безпомощен вратар. Малко преди това Киеран Лий спаси вратата си с изчистване от гол-линията след корнер, а Уенздей почти не видя вратаря на противника до почивката.

След началото на второто полувреме вратарят Уестууд продължи да задържа вратата си суха с добри спасявания, но в 72-ата минута Диаме успя да фалцира топката далеч от него за 1:0 след подаване на Роберт Снодграс. По този начин Хъл се върна във Висшата лига само сезон след изпадането.