Ман Сити ще играе в Шампионска лига

Мануел Пелегрини предаде Манчестър Сити на Пеп Гуардиола като отбор, завършил в топ 4 на английската Висша лига. След последния кръг на първенството и 1:1 на гости на Суонзи Сити, "гражданите" намират място в четворката за сметка на Манчестър Юнайтед, чийто мач от последния кръг бе отменен поради съображения за сигурност.

Срещата започна перфектно за гостите на "Либърти Стейдиъм", които поведоха в 5-ата минута чрез Келеши Ихеаначо. Тук Агуеро и Де Брюйне размениха добри подавания от ляво, стигна се до удар към вратаря, който изби на пътя на младока за 1:0.

След гола Суонзи заигра много по-силно. В 11-ата минута гол на Монтеро бе отменен поради решение за нарушение в атака. Макар да задържаше повече топката Суонзи отстъпваше в създадените положения, като Нордфелд се намеси на няколко пъти.

В продължението на първата част при един пряк-свободен удар Андреа Аю изравни след пряк-свободен удар, при който топката се отклони от стената и заблуди Харт за 1:1.

След почивката положения паднаха пред Агуеро и Ихеаначо, но до повече голове не се стигна.