Уотфорд изхвърли Арсенал от ФА Къп

Арсенал отпадна от турнира за ФА Къп. Победителят в последните две издания на надпреварата допусна загуба с 1:2 от Уотфорд у дома. Одион Игало (50') и Адлен Гедиура (63') се разписаха за "стършелите" и пратиха Уотфорд на полуфинал. Дани Уелбек върна едно попадение две минути преди края, но Арсенал не успя да се добере до преиграване, въпреки че имаше възможности за това.

Пет минути след почивката Уотфорд нанесе своя първи удар. Дийнни продължи с глава след изпълнение на тъч, Игало се пребори с Паулища и стреля в далечния ъгъл, матирайки Давид Оспина - 0:1. Малко след час игра Дийни задържа добре в наказателното поле, след което върна към Гедиура, който с мощен изстрел не остави шансове на Оспина.

В 87-ата минута Уелбек намали, след като бе изведен с пета от Йозил и преодоля отблизо Пантиломон. Това вдъхна увереност на домакините и те можеха да изравнят, но в продължението удар на Иуоби срещна гредата, а след това и Уелбек стреля встрани.