Юнайтед с трудна победа над Уотфорд

Манчестър Юнайтед прие Уотфорд в срещата от поредния двадесет и осми кръг на английската Висша лига. Днес гостите имаха по-добрите положения, но всичко бе решено от статично положение, реализирано от Хуан Мата във второто полувреме на мача за 1:0.

До почивката Юнайтед някак се прибра без да допусне гол след поредица от грешки на неопитната отбрана на домакините и несполуки на Игало и Дийни в атака, кумулирани с прекрасни прояви на Давид Де Хеа.

След почивката отново Игало пропусна няколко добри ситуации докато постепенно Юнайтед наложи превес и затисна опонента в собствената половина. Преместването на младия нападател Рашфорд на фланга направи тима по-опасен и той създаде доста положения, докато в 82-ата минута Марсиал спечели пряк-свободен удар около дъгата.

Зад топката в 83-ата минута застана Мата и изпълни добре в ъгъла на вратата на Гомес за 1:0, донасяйки трите точки и място наравно с Ман Сити по точки на 4-ата позиция в лигата.