Челси обърна Саутхемптън (видео)

Челси продължава да събира точки при Гуус Хидинк и направи това отново днес в срещата от поредния двадесет и седми кръг на английската Висша лига, когато "сините" от Лондон гостуваха на "Сейнт Мерис Стейдиъм" в Саутхемптън. Днес домакините поведоха, но Фабрегас и Иванович вкараха за крайното 2:1.

В края на първата част, в която изглеждаше, че двата отбора няма как да си вкарат, Баба Рахман сбърка една топка и Лонг я пресече, напредна срещу Куртоа, който сбърка в преценката си и не излезе, и копна кълбото над вратаря за 1:0 в 42-ата минута. Така на почивката Рахман бе заменен от Кенеди.

Челси игра по-силно втората част и след няколко пропуска стигна до изравняване в 75-ата минута, когато Фабрегас реализира с доста късмет за 1:1 и сложи край на серията от 10 часа и 29 минути без допуснат гол на Форстър.

В 89-ата минута пък Бранислав Иванович с глава реши срещата за Челси след един корнер - 2:1.