Манчестър Юнайтед обърна Мидтиланд

Манчестър Юнайтед успя да прегази Мидтиланд на "Олд Трафорд" с 5:1 и така да обърне негативния резултат от 2:1 преди седмица в своя полза за агрегата от 6:3 и по този начин да продължи към осминафиналната фаза на Лига Европа. Днес дебютантът Маркъс Рашфорд вкара на два пъти за домакините.

В първата част Юнайтед започна активно, но в 27-ата минута получи гол от Пионе Систо, който успя да премине през Блинд и да се справи с Карик за добър удар и 1:0. 5 минути след това обаче Николай Бодуров си вкара автогол след остро центриране на Мемфис Депай.

Малко преди почивката Ромер извърши нарушение срещу Ерера в наказателното поле и Хуан Мата не успя да вкара от дузпата.

Във второто полувреме Юнайтед доминираше чувствително, като в 63-ата минута Рашфорд реализира за 2:1 след като бе намерен от Мата на чиста позиция. В 75-ата минута отново 18-годишният завърши добра атака с включване на втора греда - 3:1.

В 87-ата минута при нова дузпа Ерера вкара мощно за 4:1, а Мемфис Депай довърши всичко с удар от позиция извън наказателното поле за 5:1.