Юнайтед с класика срещу Шросбъри

Манчестър Юнайтед преодоля играещия в Лига 1 тим на Шросбъри, побеждавайки с класическото 3:0 в двубой от 5-кръг на ФА Къп. Точни за "червените дяволи" бяха Смолинг, Мата и Лингард. Така на 1/4-финалната фаза в турнира момчетата на Луис ван Гаал ще приемат Уест Хем.

В 38-ата минута Морган Шнайдерлин свали с глава към Смолинг в наказателното поле, а защитникът веднага стреля от въздуха и успя да насочи топката във вратата - 0:1. В самия край на полувремето гостите удвоиха преднината си. "Червените дяволи" спечелиха фаул пред наказателното поле, а Хуан Мата с прекрасно изпълнение препарира вратаря за 0:2.

Час след началото на мача Юнайтед стигна и до трети гол. Андер Ерера намери по великолепен начин Джеси Лингард, който засече топката от въздуха и я мушна във вратата на Шросбъри, за да направи резултата класически. Това се оказа и последния гол за този мач.