Тотнъм взе дербито срещу Сити и се приближи на две точки от върха

Тотнъм спечели дербито срещу Манчестър Сити с 2:1 при гостуването си на "Етихад" и по този начин се изкачи на второто място в класирането на Висшата лига. Всичко най-интересно в мача се случи през второто полувреме. След почивката гостите успяха да открият след много спорна дузпа, отсъдена от рефера Марк Клатънбърг за игра с ръка на Рахим Стърлинг. Хари Кейн бе точен от бялата точка, а попадението бе факт в 54-ата минута.

Този гол накара домакините да се хвърлят в атака и това даде резултат в 74-ата минута, когато изравнителен гол вкара резервата Келеши Иеанашо. Все пак това не се оказа краен резултат, а грешка на капитана Венсан Компани в 85-ата минута позволи на Кристиaн Ериксен да се разпише и да донесе на Тотнъм победата.

Със спечелените три точки лондончани събраха общо 51 и излязоха на второ място в класирането заради по-добрите си показатели от градския съперник Арсенал, който също има толкова. Сити пък остана с 47 и продължава да е на шест от лидера Лестър.