Евертън победи Нюкасъл с късен гол

Нюкасъл Юнайтед прие Евертън в среща от поредния осемнадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Джеймсис Парк" в Нюкасъл срещата завърши при резултат 1:0 в една среща, която момчетата на Роберто Мартинес могат да съжаляват, че не спечелиха по-убедително.

Евертън започна с много силен футбол, като Баркли и Лукаку често тормозеха отбраната на домакините. В 17-ата минута Миралас се оказа сам срещу вратаря, но страничният съдия спаси домакините. Дарил Янмаат пък можеше да бъде изгонен и се размина само с жълт картон за нарушение срещу Бари.

В 58-ата минута Нюкасъл бе спасен от Елиът. 2 минути след това отново той се прояви по изключителен начин. Възможност за гол домакините получиха в 71-ата минута чрез Перес. Малко след това Вайналдум и Сисоко организираха нова опасна атака. До края темпото спадна, но с последното докосване в двубоя Том Клевърли се възползва от избита топка и прехвърли с глава вратаря за 1:0.