Лестър е първи, Варди изравни рекорд на Нистелрой

Лестър Сити гостуваше на Нюкасъл Юнайтед в срещата от поредния тринадесети кръг на английската Висша лига, като днес "лисиците" победиха с 3:0 своя домакин. По този начин с точка повече от Манчестър Юнайтед Лестър застава на първото място, а голмайсторът Джейми Варди вкара попадение в 10-ти пореден кръг в лигата, което е постижение на Рууд ван Нистелрой. В четиринадесетия кръг на първенството Лестър среща именно Юнайтед и Варди може да подобри рекорда на бившия нападател на този клуб.

Днес Лестър започна много добре като Марез изработи чисто положение пред Юлоа още в 10-ата минута. Нюкасъл отговори в 30-ата чрез Сисоко, чийто голов удар бе отклонен над вратата. В 45-ата минута обаче Варди вкара красив гол като навлезе в наказателното поле, възползва се от двойно подаване и стреля в левия ъгъл на вратата за 1:0.

След почивката гостите останаха по-силният отбор, като Варди можеше да вкара своя втори гол в 61-ата минута, когато нацели горната греда. Само минута след това обаче Марез намери Юлоа за 2:0. Марк Олбрайтън бе близо до гол с положение в 75-ата минута. Крайният резултат оформи резервата Шинджи Оказаки в 83-ата минута след добра игра на Олбрайтън по фланга - 3:0.