Уест Хем и Евертън не се победиха

Уест Хем Юнайтед посрещна Евертън в среща от поредния дванадесети кръг на английската Висша лига. Днес "чуковете" поведоха в резултата, но Ромелу Лукаку продължи прекрасната си форма с попадение и изравни за крайното 1:1 още преди почивката. След нея отново той можеше да обърне резултата, но това не се случи.

В 30-ата минута Мануел Ландзини откри резултата след като топка от Моузес бе избита от Стоунс в краката на крилото, което показа хладнокръвие и с удар със страничната част на крака пласира кълбото добре за 1:0.

В 43-ата минута Пайет загуби топката в средата и Деулофеу освободи Лукаку на добра позиция, той заобиколи Адриан и с ляв крак изравни резултата - 1:1.

В 50-ата минута играта напусна принудително Пайет, а човекът, който се появи на негово място - Енер Валенсия, също напусна на носилка в 69-ата минута. Така Евертън овладя центъра и Деулофеу и Лукаку организираха опасни атаки, без обаче да постигнат успех.