Арсенал се разправи с Юнайтед за 20 минути

Арсенал записа впечатляващ успех с 3:0 като домакин на Манчестър Юнайтед в дербито от осмия кръг на Висшата лига. "Артилеристите" вкараха три гола между 6-ата и 20-ата минута, а след това със стабилна игра не позволиха на съперника да се върне в мача.

Алексис Санчес откри резултата в този мач. След само шест минути игра чилиецът заби топката с пета в мрежата на Давид де Хеа, а с асистенция се отчете Месут Йозил. Минута и половина по-късно Месут самият Йозил удвои аванса на лондончани с удар от границата на малкото наказателно поле. В 20-ата минута Алексис Санчес прати топката в горния ляв ъгъл зад Давид де Хеа със силен удар от границата на наказателното поле след самостоятелен пробив, като по този начин бе оформен крайния резултат.

След този успех Арсенал събра 16 точки и измести днешния си съперник от второто място заради по-добрата си голова разлика. Един кръг, след като отстъпи първото място на градския съперник, Манчестър Сити се върна на върха с 18 точки.